موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) راوند کاشان

موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) راوند کاشان

این مرکزدرتاریخ 22/8/1391 به ثبت رسیده ومجوزفعالیت ازفرمانداری ویژه کاشان گرفته است.

در اکثر موارد بنیاد یا تاسیس یک موسسه خیریه نیاز به یک جرقه دارد در سرتاسر دنیا ما شاهد بوده ایم که زمانیکه افرادی با مشکلات خاصی برخورد میکنند به فکرتاسیس یک بنیاد نیکوکاری می افتند.

این قضیه در مورد مرکز امام حسن مجتبی نیز صدق میکند.

اینجانب زهرا احمدی شمس که پایه گذار این موسسه میباشم بارها وبارها تحت عمل جراحی قرار گرفته ام وپزشکان چندین بار درمورد من مشکوک به بیماری سرطان شده بودند اما درتاریخ 4/2/90زندگی یک بار دیگر به من قدرت نمایی کرد پسر 27 ساله ای داشتم  که مبتلا به یک سرماخوردگی ظاهرا معمولی شد ولی درزمان بسیار کوتاهی مشخص شد که این سرماخوردگی عادی نیست بلکه علائم یک بیماری مهلک میباشد بله فرزند دلبند من مبتلا به نوعی سرطان شده بود.

من با نام سرطان غریبه نبودم وبا خود فکر میکردم این بار هم مثل دفعات پیشین شک وشبهه ای بیش نخواهد بود.اما نع..! اینبار قضیه فرق میکرد وسرطان باتمام قدرت درزندگی من خودنمایی کرد..

آری…مرحوم مصطفی کوچکی فرزند عزیزتر ازجانم مبتلا به نوعی سرطان لنفوم(تی.سل) شده بود.

من در زمانی با این مشکل مواجه شدم که خودم حدود 8 ماه قبل به دلیل

تشخیص سرطان رحم تحت یک عمل جراحی سخت قرارگرفته بودم وچون بعد از عمل دچار آمبولی ریه شدم دوران سخت تری را پشت سر گذاشته بودم به جرات میتوانم بگوییم هنوز بهبودی کامل نیافته بودم اما این بارپسرم…

پاره ی تنم…قرار بود با این بیماری دست وپنجه نرم کند.

این بار قضیه دردناک تر بود.در دفعات گذشته همه چیزبا شک وتردید همراه بود ودرانتها ختم به خیر شده بود اما این بار(سرطان) ثابت شده بود وبا تمام قوا حمله کرده بود.

گویی میخواست تلافی موارد قبلی را در بیاورد.

بگذریم…..

در طول زمان درمان مصطفی چیز هایی مشاهده کردم که نتوانستم بی تفاوت از آنها بگذرم ودیگر نتوانستم مثل سابق به یک زندگی معمولی برگردم.

بله…جرقه ای زده بود من احساس کرده بودم دوما رسالتی بر عهده ام قرار داده است.

از طرفی دیدن مردم گرفتار… دربیمارستان ها ومراکز درمانی غیر قابل تحمل بود واین موقع بود که شعر معروف(بنی آدم اعضای یک دیگرند    که در آفرینش زیک گوهرند )در ذهن من شروع به کنکاش کرد از طرفی زمانی که برای اولین بار مجبور شدم به خاطر گرفتن کمک هزینه درمانی قدم به یک موسسه خیریه بگذارم……بله…..یک موسسه خیریه……اخه منم مثل خیلی از مردم دچار مشکل مالی شده بودم ودیگرقادر به تامین هزینه های درمانی نبودم.

زمانی که برخورد فرشته گونه ی اعضای موسسه خیریه را دیدم در همان زمان با خود وخدای خود عهد وپیمان بستم که یک مرکز خیریه تاسیس کنم وهمزمان با مراحل درمان پسرم پیگیر گرفتن مجوز شدم اول شاید فقط یک نذر بود..اما کم کم به این نتیجه رسیدم که حتی اگر خداوند فرزندم را به من برنگرداند دست از این تصمیم برندارم.

در تایخ 22/8/91 درست زمانیکه مجوز موسسه امام حسن مجتبی در فرمانداری کاشان مهر تائید خورد.مصطفی در بیمارستان روز های آخر عمرش را سپری میکرد ودرتاریخ 7/9/91 مصادف با 12 محرم الحرام به دیار ملکوت پیوست.

من ماندم تنها با یک عهد وپیمانی که با خداوند بسته بودم ویک دل داغدیده و…

اما به یاری خداوند عزوجل با دلی سوخته درست 8 روز پس از مرگ فرزندم به فرمانداری کاشان رفتم و اعلام کردم که برای شروع فعالیت وخدمتگذاری به خلق اله آمادگی دارم واین چنین بود که آغاز کار( موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع))شروع شد.

وتا کنون که حدود 3 سال از شروع مهرورزی این مرکزمیگذرد

حدود 300 بیمار سرطانی و صعب العلاج نیازمند از نظر کمک های دارویی .درمانی .عاطفی به صورت نقدی وغیر نقدی از جمله تخصیص سبد کالا با عنوان طرح یک سبد عشق به دست توانای خیرین و یاری نمایندگان افتخاری انجام شده است.

به طور اختصار مجموعه ی فعالیت های مرکز امام حسن مجتبی به این صورت میباشد

  • حمایت از بیماران سرطانی و صعب العلاج نیازمند
  • حمایت از ایتام نیازمند در زمینه های تحصیلی و درمانی
  • طرح توانمند سازی زنان آسیب پذیر
  • کار آفرینی و اشتغال زایی بانوان خصوصا اقشار آسیب پذیر
  • طرح یک سبد عشق به صورت مستمر ماهانه

تمام این فعالیت ها باهمکاری ومساعدت شما مردم عزیز میسربوده ومیباشد.. لذا جهت سهولت برای خیرین عزیز پسند با شماره حساب 2196300164709 وشماره کارت 5892107044046392 نزد بانک سپه شعبه راوند کاشان به نام موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) اختصاص یافته است.

عزیزانی که تمایل به همکاری ویا دریافت اطلاعات بیشتری دارند میتوانند به وب سایت..ویا با شماره تماس های ذیل تماس حاصل فرمائید دفتر مرکزی:  55510189-031

همراه مدیر عامل:09133610794

اندروید مدیر عامل:09358105901

تلفکس: 55517121-031

ایمیل:imamehassan.ir@gmail.com و info@chih.ir

آدرس:کاشان- راوند-میدان قطب راوندی-جنب بانک کشاورزی-پاساژ نبی-طبقه زیرزمین

همه روز روزه بودن همه شب نماز کردن        همه ساله حج نمودن سفر حجاز کردن

زمدینه تا به کعبه سروپا برهنه رفتن      دولب از برای لبیک به وظیفه بازکردن

به مساجدومعابر همه اعتکاف جستن     زملاهی ومناهی همه احتزار کردن

شب جمعه ها نخفتن به خدای رازگفتن     زوجو بی نیازش طلب نیاز کردن

به خدا که هیچ کس را ثمر آنقدر نباشد     که به روی ناامیدی در بسته بازکردن

درباره‌ی ادمین

حتما ببینید

سوگواری بر سالار

تابستان سال 61 هجری قمری است. بیابانی به نام کربلا. روز از نیمه گذشته است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =