معرفی موسسه خیریه امام حسن(ع)

دراجراي اصل ۱۳۸ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران ،مستند به آئين نامه اجرايي تاسيس و فعاليت سازمان هاي غير دولتي مصوب جلسه ۲۹/۳/۸۴هيئت محترم وزيران به شماره۲۷۸۶۲/ت/۳۱۲۸۱ه ،پروانه فعاليت سازمان غير دولتي ،غير سياسي،غير انتفاعي و داوطلبانه موسسه خیریه امام حسن(ع) ،در تاریخ ۲۲/۸/۱۳۹۱ به شماره ثبت۴۲۸وشماره فعاليت۱۲۰۸۵ به ثبت رسید.

هدف از تشکیل:
این موسسه کمک به بیماران سرطانی و پیوند مغزاستخوان،کمک به بیماران صعب العلاج،ایتام و خانواده های نیازمند بوده است.
بنیانگذار این موسسه خانم احمدی شمس می باشد ،وی درسال۱۳۹۰پسر۲۷ساله اش به سرطان مبتلا شد ،که باعث شد ایشان از نزدیک با مشکلاتی که یک خانواده در زمان داشتن بیمار سرطانی ،دست و پنجه نرم می کند،آشنا گردد و از طرف دیگر طعم حمایت و نوع دوستی افراد نیکوکار را بچشد.
به این فکر افتاد ،و شاید هم نذری بود که برای پسرش می کرد،او تصمیم گرفت پاره ای از وقت خود را صرف رسیدگی به مشکلات بیماران و خانواده هایشان کند.

با دست خالی ،اما دلی پر امید به لطف و یاری خداوند و مردم نیکوکار ایرانی گام برداشت.
بعد از چند ماه مشکلات اداری را ،پشت سر گذاشت ،این موسسه را به ثبت رساند.
ناگفته نماند که حتی در زمانی که هنوز کار اداری موسسه تمام نشده بود،به کار چند بیمار رسیدگی شد.
زمانی موسسه به ثبت رسید که فرزند ایشان روزهای آخر عمرش را سپری می کرد ،که در نهایت در تاریخ۷/۹/۱۳۹۱مصادف با یازدهم محرم، دارفانی را وداع گفت.(روحش شاد)
عده ای گفتند :که دیگر خانم احمدی قادر به ادامه این کار نخواهد بود،اما خانم احمدی تصمیم خود را گرفته بود و می خواست محبتی را که دریافت کرده بود ،به دیگران هدیه کند.
بعداز هشت روز از مرگ فرزند عزیزش به طور جدی شروع به کار کرد.
ابتدا با افراد نزدیک و دوستان وارد مذاکره شد و از آن ها دعوت کرد تا ایشان را یاری نمایند،بعد به مطب پزشکان خون کاشان رفت وبه ایشان قول قول همکاری داد و از آنها خواست بیماران بی بضاعت را به این موسسه معرفی نمایند.
این مرکز عمده خدمات خود را روی بیماران سرطانی متمرکز نموده است.
خدماتی شامل :کمک هزینه شیمی درمانی و تزریق داروها و گاهی در زمینه آزمایشگاهی می باشد .
بیماران معرفی شده به این مرکز تشکیل پرونده ، جزء مددجویان ثبت می گردند ،که حتی انجام امور ایشان نه تنها در بیمارستان های کاشان ،بلکه بادردست داشتن معرفی نامه از سوی این مرکزبه بیمارستان شریعتی تهران ارجاع ، و بدون اتلاف وقت و در نوبت های طولانی ماندن به درمانگاه پیوند راه پیدا می کنند.
که در اینجا جا دارد از همکاری های صمیمانه جناب نیک منش كه عضو هیئت مدیره اين موسسه و از كاركنان بیمارستان شریعتی مي باشند،کمال تشکر و قدر دانی را به عمل آوریم، ضمنا از كليه پزشكان و پرسنل بخش پيوند اين بيمارستان نيز سپاسگزاري نموده و آرزروي توفيق روز افزون براي ايشان را داريم.
شاخه دیگر فعالیت این موسسه مشاوره در زمینه اطلاع رسانی به خانواده های بیماران به نحوه مراقبت قبل وبعد از پیوند تا بقیه موارد بوده است.
در قسمت دیگر پیگیری هایی از قبیل تهیه داروهای کمیاب،مذاکره کردن با آقای دکتر افشار در زمینه تائید نسخه های دارویی،درخواست جهت تشکیل یک بخش شیمی درمانی دولتی به صورت سرپایی،به فرمانداری و پیگیری آن،مذاکره با دفتر تیمسار منصوری و دکتر تحقیقی و پنجه شاهی جهت برپایی این مرکز ،که همچنان این مذاکرات ادامه دارد و امید است ثمر بخش واقع گردد.
رسیدگی به خانواده های بد سرپرست(اعتیاد) و حمایت از زنان بد سر پرست ،همکاری با کمپ ها ،نیز جزء شاخه های کاری این موسسه است.
***زیرا اعتیاد و طلاق سرطان اجتماعي است که نه تنها باعث باعث تخریب شخص بلکه اجتماع نیز می گردد***
با توجه به این امور، تهیه و تقسیم مایحتاج خوراک به صورت سبد ارزاق در دو مناسبت عید نوروز و ماه رمضان ونیز در چندین مرحله در سال به صورت های دیگر، جهت خانواده های بی بضاعت بوده است.
در کنار دفتر این موسسه ایجاد کارگاه آموزش رایگان جهت فرزندان خانواده های تحت پوشش ،خدمتی دیگر از این مرکز می باشد.
که انجام این امور :حکایت از همت خانم احمدی با توجه به برگزاری و انجام جلسات و سخنرانی ها و كلاس هاي آموزشي(مهارت هاي زندگي) در مراكز فرهنگي،پايگاه هاي بسيج زير نظر بهزيستي جهت اطلاع رساني به عموم مي باشد

درباره‌ی ادمین

Check Also

بازتاب اقدامات خیریه امام حسن برای مقابله با کرونا در شبکه اصفهان

خیریه امام حسن (ع) در راستای قطع زنجیره کرونا و همچنین کمک به خانوارهای کم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + نوزده =