بزرگترین افتخار من خدمت به بیماران سرطانی است

بزرگان و دغدغه خدمت به خلق. انسان‌های بزرگ همواره در اندیشه دیگرانند و دل در گرو خدمت به مردم می‌نهند

پیامبر اسلام می فرمایند: «مردم به منزله عیال خداوند مى‌‏باشند، دوست داشتنى‏‌ترینِ خلق پیش خدا کسى است که به مردم نفع برساند یا خانواده‏‌اى را خوشحال کند یا با برادر مسلمانش به‌خاطر برآوردن حاجتش راه برود، این عمل از اعتکاف دو ماه در مسجدالحرام بهتر است».

ره‏‌گشائى و رفع نیاز از نیازمندان و برادران دینى باید تبدیل به یک ارزش و یک فرهنگ عمومى شود که همه سعى در برآوردن حاجات مردم باشند چنان‌که امام علی(ع) در این باره به کُمیل مى‌‏فرماید: «اى کمیل به خانواده‌‏ات دستور ده در تحصیل مکارم اخلاق بکوشند و حتى در تاریکی‌هاى شب به برآوردن حاجات مردم و رفع گرفتارى‌‏هاى آن‌ها بپردازند، سوگند به خدائى که جانم در دست اوست، هیچ‏‌کس بر دل انسان مؤمنى سرور و شادمانى وارد نمى‏‌کند مگر آن‌که خدا از این عمل خیر یعنى سرور و شادمانى، مایه لطفى مى‏‌آفریند که در موقع نزول بلا و به هنگام گرفتارى سریع‌تر از سیلاب در سراشیبى، به یارى او مى‏‌رسد و او را نجات مى‌‏دهد».

خانم احمدی شمسی

خانم احمدی شمسی مدیر عامل خیریه امام حسن که خود مدتهای طولانی با بیماری صعب العلاج سرطان مواجه بوده با اشاره به اهمیت موضوع خدمت به بیماران و رسیدگی و به امور نیازمندان اشاره نمودند که من خود را خادم بیماران سرطانی می دانم و با اشاره به جمله بسیار زیبا “من کوشش می‌کنم خدا را از طریق خدمت به مردم ببینم. زیرا که می‌دانم خداوند نه در بهشت و جهنم، بلکه در درون همه‌ی انسانهاست. ” در خصوص اهمیت خدمت گذاری به  عزیزان نیازمند علی الخصوص بیماران سرطانی تاکید کردند. و از تمام مردم فرهیخته درخواست کردند در این اقدام بشر دوستانه که خیر دنیا و آخرت را در پی دارد شرکت کنند.و از مردم عزیز خواستند هر کس به قدر توانایی و وسع خویش می تواند در این امر بشر دوستانه شرکت کنند.

چرا خداوند  نیز در قران کریم می فرماید:وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا   هر کس یک نفر را از مرگ رهایی بخشد گویی تمام انسانها را  حیاتی مجدد بخشیده است.

هم اکنون نیازمند گرمی دستان پر مهرتان هستیم امید است که که شما با دستان پر مهرتان ، دل های بیماران سرطانی را در این بهار 97 ، با سر سبزی دل های مهربانتان ،بهاری تر از همیشه سازید.

شما هم می توانید با اختصاص مبلغی ناچیز به شماره حساب 2196300164709 وشماره کارت 5892107044046392نزد بانک سپه شعبه راوند کاشان به نام موسسه خیریه امام حسن مجتبی (ع) راوند در این امر زیبا و یادماندنی جهت کمک به نیازمندان و بیماران سرطانی علاوه بر شادی دل این بیماران و خانواده های آنان در این طرخ شکوهمند سفیر سلامت ما باشید همچنین شما می توانید جهت کسب اطلاع بیشتر با شماره های ۰۳۱۵۵۵۱۰۱۸۹ و۰۹۱۳۳۶۱۰۷۹۴ تماس حاصل نمایند ضمنا اندروید مدیرعامل ۰۹۳۵۸۱۰۵۹۰۱و یا به این نشانی در تلگرام مراجعه نمایید.

خداوند می فرماید چیزی را که شما انفاق می کنید، من عوض آن را می دهم:

وَمَا أَنفَقْتُم مِّن شَیْءٍ فَهُوَ یُخْلِفُهُ وَهُوَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ« و هر چیزی را که در راه او انفاق کنید، عوض آن را می دهد و او بهترین روزی دهندگان است»

خدمت و پرستاري آنقدر ارزشمند است که علامه طباطبايي فرموده اند:

«من حاضرم ثواب تمامي نماز شب هايم را با يک شب پرستاري از بيمار عوض کنم»

درباره‌ی ادمین

Check Also

عید نوروز مبارک

عید نوروز برابر با اول فروردین ماه (تقویم شمسی)، جشن آغاز سال و یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − یک =