دانشمندان فرضیه واگیردار بودن سرطان را مطرح کردند.

دانشمندان موسسه مطالعات پیشرفته کانادا (CIFAR) براساس مطالعه ای که در پورتال آلمانی wize.life منتشر شده است، فرضیه ای را در مورد واگیردار بودن ابتلا به سرطان مطرح کرده اند.

این مطالعه نشان می دهد که برخی از بیماریهای غیر واگیر دیگر نیز می توانند از فردی به فرد دیگر منتقل شوند. به عنوان مثال، چاقی، بیماری قلبی عروقی و دیابت.

دانشمندان این فرضیه را با احتمال انتقال میکروبیوم (میکرو فلورا) توضیح داده اند – ترکیبی از تریلیون ها میکروارگانیسم موجود در بدن انسان، از جمله روی پوست و اندام های داخلی. میکروبیوم نه تنها باکتری ها بلکه قارچ ها و ویروس ها را نیز شامل می شود. محققان دریافته اند که میکروبیوم ها از طریق تماس یا با قرار گرفتن در همان اتاق می توانند به موجودات دیگر منتقل شوند.

دانشمندان همچنین شباهت هایی را در میکرو فلور روده همسران پیدا کرده اند. آنها میکروبیوم افراد بیمار را با یک فرد سالم مقایسه کردند و تغییرات قابل توجهی در میکرو فلورای ناسالم نشان دادند. نتیجه گیری دیگر که توسط متخصصان انجام شده است: ”  یک میکروبیوم اصلاح شده می تواند باعث ایجاد بیماری در بدن سالم شود. آنها آزمایشاتی را روی موش ها انجام دادند و میکروبیوم روده موش چاق را به حیوان سالم منتقل کردند. در نتیجه، وزن موش سالم افزایش پیدا کرد.”

با این حال، سازمان بهداشت جهانی بیماری های قلبی و عروقی و سرطان را “غیر واگیردار” تعریف می کند. فرض بر این است که آنها ناشی از یک تمایل ژنتیکی، سبک زندگی و عوامل محیطی هستند. اما دانشمندانی که این تحقیق را انجام داده اند معتقدند که اگر فرضیه آنها صحت داشته باشد، دیدگاه های پذذرفته شده در مورد مراقبت های بهداشتی را کاملا دگرگون خواهد کرد

منبع:اسپوتنیک

درباره‌ی ادمین

Check Also

عید نوروز مبارک

عید نوروز برابر با اول فروردین ماه (تقویم شمسی)، جشن آغاز سال و یکی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =